ADVERTISE YOUR BUSINESS HERE | EMAIL: CHRISJFEE@YAHOO.COM

Section 6 9-Man Football 2021

W-L
FINAL
Fertile-Beltrami 13-1
Nevis 8-2
Norman County East/Ulen-Hitterdal 8-3
Clearbrook-Gonvick 6-4
Blackduck 4-5
Park Christian 3-6
Cass Lake-Bena 0-8-1
Laporte 0-8-1

Section  6- 9 -MAN 
MASTER SCHEDULE   2021
Thursday  –   September 2
Blackduck-26       at  Lake of the Woods-0
Goodridge-Grygla-20      at  Clearbrook-Gonvick-26    (3 OT)
Warren-Alvarado-Oslo-44       at  Laporte-0
Win-E-Mac-40     at  Cass Lake-Bena-0
Friday,   September 3
Fertile-Beltrami-42       at  Northern Freeze-16                                      (at Newfolden)
Nevis-43        at   Badger-Greenbush-Middle River-23
Park Christian-21       at  Kittson County Central-12                          3:30 PM   (at Lancaster)
Stephen-Argyle-13     at  Norman County East/Ulen-Hitterdal)-40             1:00 PM    (at Ulen)

Friday,  September 10
Blackduck-75       at   Cass Lake-Bena-12
Laporte-0      at  Fertile-Beltrami-68
Clearbrook-Gonvick-0      at  Nevis-21
Norman County East/Ulen-Htterdal-24    at  Park Christian-6             4:30 PM

Friday,  September 17
Blackduck-18       at  Nevis-34
Norman County East/Ulen-Hitterdal-68       at  Laporte-0
Clearbrook-Gonvick-28      at  Cass Lake-Bena-8
Fertile-Beltrami-49      at  Park Christian-7                               4:30 PM
Friday,  September 24
Cass Lake-Bena-0      at  Norman County East/Ulen-Hitterdal-56             (at Ulen)
Nevis-6        at   Fertile-Beltrami-36
Laporte-12      at  Clearbrook-Gonvick-54
Park Christian-14       at   Blackduck-34


Friday, October 1

Nevis-2     at   Laporte-0    (Forfeit)
Norman County East/Ulen-Hitterdal-34      at  Blackduck-20
Clearbrook-Gonvick-6     at  Fertile-Beltrami-49
Park Christian-31      at  Cass Lake-Bena-6

Friday –   October 8
Cass Lake-Bena-8      at  Nevis-55
Fertile-Beltrami-34     at  Norman County East/Ulen-Hitterdal-12
Blackduck-7      at   Clearbrook-Gonvick-34
Laporte-6      at   Park Christian-69

Friday,  October  15
Fertile-Beltrami-40      at   Blackduck-0
Laporte-0     at   Cass Lake-Bena-0   (OT-TIE)
Clearbrook-Gonvick-0     at  Norman County East/Ulen-Hitterdal-12
Nevis-30      at   Park Christian-6                                                   4:30 PM

Wednesday,   October 20
Blackduck-42     at   Laporte-6
Cass Lake-Bena-0     at   Fertile-Beltrami-62
Norman County East/Ulen-Hitterdal-14       at   Nevis-21
Park Christian-15      at   Clearbrook-Gonvick-16

Tuesday –   October 26   (Section Quarterfinals)
#8 seed-  Laporte-0    at   #1 seed – Fertile-Beltrami-59
#5 seed-Blackduck-0     at   #4 seed-Clearbrook-Gonvick-30
#7 seed-Cass Lake-Bena-0     at   #2 seed-Nevis-55
#6 seed-Park Chrisitan-0    at   #3 seed-Norman County East/Ulen-Hitterdal-40

Saturday –  October 30     (Section Semi-Finals  at  Highest Seed)
2:00 PM   –  #5/4 winner-Clearbrook-Gonvick-6    at   #1 seed-Fertile-Beltrami-14
2:00 PM  – #6/3 winner-Norman County East/Ulen-Hitterdal-22   at  #7/2 winner-Nevis-19

Thursday,  November 4     (Section Championship   at  FargoDome)
3:00 PM   –   Fertile-Beltrami-26    vs  Norman County East/Ulen-Hitterdal-20

Thursday  –  November 11  –   State Quarterfinal at Grand Rapids
6:00 PM   –   Fertile-Beltrami-44   vs  Mountain Iron-Buhl-22

Friday –   November  19  –   State Semi-Finals  at  U.S. Bank Stadium
9:00 AM   –   Fertile-Beltrami-30      vs  Hills-Beaver Creek-22

Saturday –  November 27     –   State Championship  at  U.S. Bank Stadium
10:00 AM   –  Fertile-Beltrami-8       vs  LeRoy-Ostrander-58

ALL GAME TIMES ARE   7:00 PM UNLESS OTHERWISE NOTED

Frank Fee
KROX RADIO
P.O. Box 620
Crookston, Mn., 567l6
(218) 281-1140
fax – (218) 281-5036
ffee@rrv.net