Tuesday

TUESDAY –  FEBRUARY 18, 2020

BOY’S HOCKEY
Section  8A Tournament –  First Round

Park Rapids 1   at   CROOKSTON  7  7:00 PM   on  KROX    6:20 PM

Bagley-Fosston   2   at   Lake of the Woods   5

GIRL’S BASKETBALL
Stephen-Arygle   49  at CROOKSTON   57   7:30 PM
JVCrookston won 47-41  C-SquadStephen-Arygle won 42-18

BOY’S BASKETBALL
CROOKSTON
  51   at Win-E-Mac  73   7:45 PM
JVWin-E-Mac won 50-35    C-Squad-Crookston won 37-22

OTHER BOY’S HOCKEY
Section 8AA Tournament –  First Round
Bemidji  1   at   Moorhead   3
Rogers    3   at   St. Cloud   6
Buffalo   2  at  St. Michael-Albertville   6
Brainerd   1    at   Roseau   2  (OT)

OTHER BOY’S BASKETBALL
Climax-Fisher    58   at   Warren-Alvarado-Oslo    62
Fertile-Beltrami    61    at   Red Lake County   47
Sacred Heart   68   at   Goodridge-Grygla   38
Badger-Greenbush-Middle River   72    at  Stephen-Argyle   36
Thief River Falls   49  at  Perham   57
Roseau   48   at   Warroad  85
Bagley   47   at   Staples-Motley   63
Kittson County Central    66    at   Northern Freeze    45
Fosston   64    at   Northome-Kelliher    55
Mahnomen-Waubun   34   at   Pelican Rapids   58
Dilworth-Glyndon-Felton    98   at   Frazee    75
Clearbrook-Gonvick    67   at   Nevis    98
Hawley    46   at   Barnesvile   68
Fergus Falls  52   at   St. Cloud Tech   50
Menahga   52   at   Wadena-Deer Creek    54
Blackduck    101  at   Bigfork    73

OTHER GIRL’S BASKETBALL
Warren-Alvarado-Oslo   67   at   Climax-Fisher  26
Red Lake Falls   40    at   Kittson County Central    47
Goodridge-Grygla   43   at   Fertile-Beltrami   65
Sacred Heart     54   at  Thief River Falls    55
Roseau   72   at   East Grand Forks    47
Warroad   39   at   International Falls   71
Clearbrook-Gonvick   85     at   Bagley   30
Red Lake County Central  61     at   Mahnomen-Waubun   57
Fosston   60    at   Kelliher-Northome   47
Ada-Borup/West    66    at   Norman County East/Ulen-Hitterdal    58
Barnesville   53   at   Dilworth-Glyndon-Felton    65
Breckenridge   56   at   Hawley   64
Wadena-Deer Creek   61    at   Park Rapids   64
St. Cloud Tech    41   at   Fergus Falls  78
Frazee     59   at   Perham   53
Lake Park-Audubon    55   at  Menahga    70
Cass Lake-Bena    85   at   Lake of the Woods   64
Red Lake    77  at   Blackduck    63