Thursday

THURSDAY –  FEBRUARY 20, 2020

BOY’S HOCKEY
Section 8A Tournament –   Quarterfinals
CROOKSTON  1
  at East Grand Forks  10   7:00 PM  on  KROX   6:20 PM
Red Lake Falls    1    at   Thief River Falls   6
Lake of the Woods   0   at   Warroad    8
Detroit Lakes    7   at  Kittson County Central   4

BOY’S BASKETBALL

Roseau  62  at   CROOKSTON  91   7:00 PM
JV-Crookston won 74-72   C-Squad-Crookston won 32-28

Ada-Borup/West    61    at   Warren-Alvarado-Oslo  34
Fertile-Beltrami   78    at   Stephen-Argyle   50
Sacred Heart   82   at   Clearbrook-Gonvick   61
Fosston    58   at   Thief River Falls   68
Mahnomen-Waubun    55   at   Northern Freeze    71
Lake of the Woods   42   at   Badger-Greenbush-Middle River  100
Dilworth-Glyndon-Felton  81     at  Barnesville   64
Hawley    57    at  Breckenridge    67
Frazee    49   at   Perham   80
Staples-Motley    41   at  Parkers Prairie    66
Willmar    42    at  Fergus Falls   62
Henning    89    at   Menahga   56
Blackduck    93    at  Northland-Remer    65
Littlefork-Big Falls    49   at   Northome-Kelliher   74
Nevis    67   at   Cass Lake-Bena   77

GIRL’S BASKETBALL

Red Lake Falls  63   at   Goodridge-Grygla   41
Fertile-Beltrami  43    at   Stephen-Argyle  57
Ada-Borup/West   50    at   Warren-Alvarado-Oslo   58
East Grand Forks   56    at   Red Lake County Central  49
Kittson County Central    57    at   Warroad    13
Clearbrook-Gonvick   50    at  Fosston   56
Mahnomen-Waubun  54    at  Northern Freeze   48
Badger-Greenbush-Middle River    65    at  Win-E-Mac   42
Lake of the Woods   57    at  Walker-Hackensack-Akeley   69
Dilworth-Glyndon-Felton  65   at  Frazee   54
Park Rapids    46    at   Pequot Lakes   62

GIRL’S HOCKEY

Minnesota State Class AA Tournament –  First Round
at St. Paul Xcel Energy Center
11:00 AM   –    Andover  6   vs   Farmington  0
1:00   PM    –   Roseau  2  vs   Minnetonka  7
6:00   PM    –   Edina    4   vs   Burnsville   0
8:00   PM     –  Hill-Murray   2   vs   Maple Grove   3

Class A –  Consolation  at  TRIA Rink in St. Paul
10:00 AM   –   Willmar    4    vs   Hutchinson    9
NOON        –   Luverne  4  vs   South St. Paul    8