SECTION 8A  &  SECTION 8AA   2014 TEAM WRESTLING TOURNAMENTS
 

  Wrestle-In Quarter Semi Final    
Skin Checks & Weigh-ins   Sat. Feb 15 Sat. Feb 15 Sat. Feb 15 Sat. Feb 15    
9:30   at REA at REA at REA at REA    
  11:00 12:30 4:00 6:00    
             
      #1 Frazee-63        
    #9 Red Lake County Central-32 Mat #1    #1 Frazee -  59      
    Mat #1

  Park Rapids-10

    2014  
            8A TEAM WRESTLING  
8A   #8 Park Rapids Area-42   Mat #1      
        Frazee-46    
    #5 Dilworth-Glyndon-Felton- 45      
BGMR     Mat #4        
Crookston       #5 DGF - 14      
DGF              
Fertile-Beltrami     #4 Mahnomen-Waubun - 28        
Frazee              
Mahn/Waubun   #6 Crookston-82     Mat #1 FRAZEE  
Park Rapids Area   Mat #5     #6 Crookston-34     8A  
RLCC     Mat #3     CHAMPION  
United North Central   #11 West Marshall-0  

       #3 UNC - 26

     
WHA/Nevis              
West Marshall     #3 United North Central-39        
  #7 Fertile-Beltrami-63   Mat #3

Badger-Greenbush-Middle River-12

   
  Mat #7          
      #7 Fertile-Beltrami-3        
  #10 Walker-Hackensack-A/Nevis-18 Mat #2        
          #2  BGMR - 41      
    #2 Badger-Greenbush-MR-70        
             
  Wrestle-In Quarter Semi Final    
  Sat. Feb 15 Sat. Feb 15 Sat. Feb 15 Sat. Feb 15    
Skin Checks & Weigh-ins   at REA at REA at REA at REA    
9:30   11:00 2:00 4:00 6:00    
             
               
            2014  
      #1 Perham - 61     8AA TEAM WRESTLING  
      Mat #1        
  #9 Fergus Falls-51    #1 Perham - 24      
  Mat #3          
   

 #9 Fergus Falls - 9

       
             
  #8 Ottertail Central-24   Mat #2      
8AA         #4 Pequot Lakes/Pine River-40    
  #5 Sauk Centre/ Melrose-45          
Albany   Mat #6          
Detroit Lakes     #5 Sauk Centre/Melrose - 3        
EGF/SH     Matt #4        
Fergus Falls   #12 United Clay-Becker-31    #4 Pequot Lakes/Pine River - 32      
Fosston/Bagley              
OTC     #4 Pequot Lakes/Pine River - 73        
Peq Lakes/PR-B         Mat #2 PEQUOT LAKES
PINE RIVER-BACKUS
 
Perham     #3 Thief River Falls - 50     8AA  
Roseau     Mat #3     CHAMPION  
Sauk Rapids/Melrose   #11 Albany-34   #3 Thief River Falls - 28      
TRF   Mat #4          
United Clay Becker    

#6 Fosston-Bagley - 26

       
             
  #6 Fosston/Bagley-42   Mat #4

Detroit Lakes-23

   
             
  #7 Roseau-46          
  Mat #2          
     #7 Roseau - 18        
    Mat #2        
  #10 EGF/Sacred Heart-24  

Detroit Lakes-40

     
             
             
    #2 Detroit Lakes - 57