SECTION 8A  BOY'S BASKETBALL 2014 TOURNAMENT                           
Pig-Tail -
February 25
Play-In - February 27 Quarter - Mar 1 Semi - Mar 4 Final - Mar 7    
           
          SITES    
#1   Walker-Hackensack-Akeley-83     REA  (Ralph Engelstad Arena) in TRF    
      UMC  (Uof M, Crookston)         EAST        
#9   Laporte-58 at Bemidji State

Walker-Hackensack-Akeley-74

  Northland CC-TC
Thief River Falls
  Blackduck
  6:00 PM                                    (OT)       Cass Lake-Bena
     at Clearbrook  - 7:00 PM

Clearbrook-Gonvick-69

        Clearbrook-Gonvick
#8   Clearbrook-Gonvick-66         Fosston
 
Ralph Englestad Arena

Walker-Hackensack-Akeley-53

    Lake of the Woods
  3:30 PM       Laporte
#5   Blackduck-48         Northome/Kelliher
          Bug-O-Nay-Ge-Shig
at Bemidji State

 Fosston-68

      Walker-Hackensack-A
7:45 PM         Red Lake
#4  Fosston-61         Mahnomen
    at REA

Red Lake-70

   
#3   Cass Lake-Bena-52   7:45 PM      
           
at Bemidji High School

Northome-Kelliher- 70       

       
#11  Bug-O-Nay-Ge-Shig-51 7:45 PM          
  Northome-Kelliher-62          
at Northome- 7:00 PM            
#6   Northome-Kelliher-109   Ralph Engelstad Arena

Red Lake-73

     
#7  Mahnomen-98   5:15 PM
 
       
 

     Mahnomen-67                         

         
 at Mahnomen   - 7:00 PM            
#10  Lake of the Woods-43 at Bemidji High School

Red Lake-78      

       
6:00 PM          
#2   Red Lake-86          
           
           
           
    2014 SECTION 8A   at REA RED LAKE  
    BOYS BASKETBALL   7:00 PM 8A Champion  
#1   Northern Freeze-50          
           
#9   Sacred Heart-44 at Northland CC

Northern Freeze-49

       
  6:00 PM          
February 25
 at Plummer- 7:00 PM
                    (OT)


Red Lake County-46

         
#8   Red Lake County-46            
  REA

Northern Freeze-70

     
  NOON        
#5  Kittson County Central-73      Saturday, March 1st        
           
at Northland CC

Kittson County Central-44

       
7:45 PM          
#4  Stephen-Argyle-66          
    at REA

Northern Freeze-67

   
#3   Warren-Alvarado-Oslo-48   6:00 PM              WEST
           
at UMC

Warren-Alvarado-Oslo-64

      Climax/Fisher
7:45 PM         Fertile-Beltrami
 

#6  Win-E-Mac-45

        Goodridge-Grygla
           
  REA

Warren-Alvarado-Oslo-61

    Kittson County Central
#7   Goodridge-Grygla-74   1:45 PM      
Northern Freeze
Red Lake County
February 25

Goodridge-Grygla-61

      Saturday, March 1st       Sacred Heart
 at Goodridge-   7:00 PM           Stephen-Argyle
#10  Climax-Fisher-48 at UMC    

Fertile-Beltrami-60

      Warren-Alvarado-Oslo
6:00 PM                    Win-E-Mac
#2   Fertile-Beltrami-76