SECTION 8AA GIRLS BASKETBALL SCHEDULE/RESULTS 2018-19

Scroll down to view the schedules and results of each team.

BAGLEY


Date

Opponent

Site

Score
Opp.
Score
11-27-18 East Grand Forks Bagley 16 75
11-30-18 Thief River Falls Thief River Falls 31 57
12-7-18 Red Lake Falls Red Lake Falls 32 56
12-11-18 Lake Park-Audubon Lake Park 45 74
12-13-18 Roseau Bagley 31 88
12-14-18 Ada-Borup/ West Ada 24 82
12-18-18 Fosston Bagley 35 67
12-20-18 Climax-Fisher Fisher 46 71
1-3-19 Walker-Hackensack-Akeley Bagley 37 69
1-4-19 Crookston Crookston 16 70
1-8-19 Norman County East/UH Ulen 52 68
1-11-19 Win-E-Mac Erskine 21 55
1-15-19 Red Lake County Central Oklee 30 65
1-18-19 Fertile-Beltrami Bagley 26 58
1-19-19 Warroad Warroad 51 36
1-22-19 Wadena-Deer Creek Bagley 43 71
1-28-19 Park Christian Bagley 30 73
1-31-19 Fosston Fosston 19 50
2-1-19 Climax-Fisher Bagley 55 49
2-4-19 Blackduck Bagley 46 73
2-8-19 Mahnomen-Waubun Bagley 33 92
2-11-19 Win-E-Mac Bagley 41 59
2-12-19 Park Rapids Bagley 34 63
2-14-19 Fertile-Beltrami Fertile 36 71
2-18-19 Warroad Bagley 48 54
2-19-19 Clearbrook-Gonvick Clearbrook 48 73
SECTION 8AA Tourney
2-28-19 Roseau Roseau 20 93

 

BARNESVILLE


Date

Opponent

Site

Score
Opp.
Score
11-27-18 Battle Lake Barnesville 50 44
11-29-18 Park Rapids Barnesville 45 50
12-1-18 Thief River Falls Glyndon 45 42
12-4-18 Ada-Borup/NCW Ada 37 49
12-7-18 Breckenridge Breckenridge 64 54
12-14-18 Pelican Rapids Pelican Rapids 29 54
12-15-18 Staples-Motley Barnesville 51 45
12-18-18 Crookston Barnesville 27 35
12-20-18 East Grand Forks East Grand Forks 35 47
12-28-18 Henning Concordia-Moorhead 59 52
12-29-18 Menahga Concordia-Moorhead 38 58
1-4-19 Frazee Barnesville 45 37
1-8-19 Perham Perham 49 68
1-11-19 Osakis Barnesville 49 39
1-17-19 Dilworth-Glyndon-Felton Glyndon 50 53
1-22-19 Hawley Hawley 51 55
1-25-19 Breckenridge Barnesville 43 55
1-31-19 Pelican Rapids Barnesville 28 58
2-2-19 Roseau Fargo, N.D. 62 81
2-5-19 Norman County East/UH Barnesville 54 65
2-8-19 Perham Barnesville 61 46
2-9-19 Kindred (N.D.) Barnesville 34 58
2-14-19 Crookston Crookston 30 43
2-16-19 Frazee Concordia-Moorhead 36 28
2-19-19 Dilworth-Glyndon-Felton Barnesville 51 67
2-22-19 Hawley Barnesville 41 48
SECTION 8AA Tourney
2-28-19 Staples-Motley Barnesville 45 34
3-2-19 Roseau Concordia-Moorhead 57 77

 

BRECKENRIDGE


Date

Opponent

Site

Score
Opp.
Score
11-27-18 Richland (N.D.) Breckenridge 68 56
11-29-18 Hankinson (N.D.) Breckenridge 73 40
12-1-18 Sacred Heart Glyndon 67 61
12-7-18 Barnesville Breckenridge 54 64
12-13-18 Perham Perham 79 69  (2 OT)
12-14-18 West Central Area Breckenridge 70 73
12-17-18 Frazee Breckenridge 58 14
12-20-18 Underwood Underwood 40 43  (OT)
12-29-18 Battle Lake Pelican Rapids Tournament 74 41
1-3-19 Morris Breckenridge 69 66
1-8-19 Dilworth-Glyndon-Felton Glyndon 58 63
1-11-19 Pelican Rapids Breckenridge 55 66
1-15-19 Fergus Falls Hillcrest  Breckenridge 92 36
1-17-19 Hawley Breckenridge 47 49
1-22-19 Wheaton/Herman-Norcross Wheaton 70 46
1-25-19 Barnesville Barnesville 55 43
1-26-19 Wahpeton (N.D.) NDSCS-Wahpeton 51 68
2-1-19 Perham Breckenridge 80 61
2-2-19 East Grand Forks Fargo (N.D.) Civic Center 44 61
2-5-19 Frazee Frazee 74 41
2-8-19 Dilworth-Glyndon-Felton Breckenridge 66 64
2-14-19 Pelican Rapids Pelican Rapids 43 58
2-19-19 Hawley Hawley 45 65
SECTION 8AA Tourney
2-28-19 Frazee Breckenridge 72 55
3-2-19 Hawley Concordia-Moorhead 56 54
3-5-19 Roseau Minnesota Crookston 71 84

 

CROOKSTON

Date Opponent Site
Score
Opp.
Score
11-27-18 Sacred Heart East Grand Forks 62 52
11-30-18 Win-E-Mac Crookston 67 28
12-4-18 Red Lake Falls Crookston 57 19
12-7-18 Warroad Crookston 66 39
12-11-18 East Grand Forks Crookston 33 55
12-15-18 Thief River Falls Thief River Falls REA 59 36
12-18-18 Barnesville Barnesville 35 27
12-20-18 Dilworth-Glyndon-Felton Crookston 67 52
12-28-18 Rothsay Concordia-Moorhead 65 26
12-29-18 Dilworth-Glyndon-Felton Concordia-Moorhead 35 46
1-4-19 Bagley Crookston 70 16
1-11-19 Virginia Virginia 53 42
1-12-19 Hibbing Hibbing 30 46
1-14-19 Badger-Greenbush-MR Crookston 63 58
1-18-19 Ada-Borup/West Ada 47 59
1-22-19 Park Rapids Park Rapids 56 64
1-24-19 Perham Perham 42 48
1-31-19 East Grand Forks East Grand Forks 48 50
2-2-19 Pelican Rapids Fargo (N.D.)
Civic Center
42 52
2-5-19 Roseau Crookston 78 84 (OT)
2-9-19 Bemidji Bemidji 47 63
2-12-19 Hawley Crookston 47 37
2-14-19 Barnesville Crookston 43 30
2-15-19 Thief River Falls Crookston 59 48
2-18-19 Stephen-Argyle Stephen 48 44
SECTION 8AA Tourney
2-28-19 Dilworth-Glyndon-Felton Glyndon 64 47
3-2-19 Park Rapids Concordia-Moorhead 63 48
3-5-19 East Grand Forks Minnesota-Crookston 47 35
3-8-19 Roseau Minnesota-Crookston 58 73

 

DILWORTH-GLYNDON-FELTON


Date

Opponent

Site

Score
Opp.
Score
11-27-18 Moorhead Moorhead 57 82
11-29-18 Staples-Motley Staples 78 54
12-1-18 Wheaton/Herman-Norcross Glyndon 79 52
12-4-18 Norman County East/UH Twin Valley 71 34
12-7-18 Pelican Rapids Pelican Rapids 60 78
12-13-18 Hawley Glyndon 50 61
12-15-18 Kindred (N.D.) Kindred 64 62
12-18-18 Perham Perham 69 48
12-20-18 Crookston Crookston 52 67
12-28-18 Menahga Concordia-Moorhead 59 70
12-29-18 Crookston Concordia-Moorhead 46 35
1-3-19 Thief River Falls Thief River Falls 61 59
1-5-19 East Grand Forks East Grand Forks 51 61
1-8-19 Breckenridge Glyndon 63 58
1-14-19 Lake Park-Audubon Glyndon 75 49
1-17-19 Barnesville Glyndon 53 50
1-22-19 Frazee Frazee 67 55
1-25-19 Pelican Rapids Glyndon 44 61
1-31-19 Hawley Hawley 69 59
2-2-19 Wadena-Deer Creek Fargo (N.D.) Civic 70 39
2-5-19 Perham Glyndon 58 48
2-8-19 Breckenridge Breckenridge 64 66
2-15-19 Detroit Lakes Glyndon 63 64
2-19-19 Barnesville Barnesville 67 51
2-21-19 Sacred Heart East Grand Forks 58 48
2-23-19 Frazee Glyndon 58 54
SECTION 8AA Tourney
2-28-19 Crookston Glyndon 47 64

 

EAST GRAND FORKS


Date

Opponent

Site

Score
Opp.
Score
11-27-18 Bagley Bagley 75 16
11-29-18 Stephen-Argyle Argyle 35 38
12-7-18 Moorhead Moorhead 56 77
12-11-18 Crookston Crookston 55 33
12-14-18 Kittson County Central East Grand Forks 61 45
12-18-18 Sacred Heart Sacred Heart 59 27
12-20-18 Barnesville East Grand Forks 47 35
12-28-18 Medina-Pingree-Buchanan (N.D.) Jamestown (N.D.) 43 29
12-29-18 Edgeley-Kulm-Montpelier (N.D.) Jamestown (N.D.) 55 24
1-3-19 Pelican Rapids East Grand Forks 26 48
1-5-19 Dilworth-Glyndon-Felton East Grand Forks 61 51
1-11-19 Grand Rapids Grand Rapids 61 70
1-12-19 Virginia Virginia 57 23
1-15-19 Fosston Fosston 61 27
1-18-19 Thief River Falls Thief River Falls 51 32
1-22-19 Roseau Roseau 64 72
1-26-19 Warroad Warroad 101 16
1-31-19 Crookston East Grand Forks 50 48
2-2-19 Breckenridge Fargo, N.D. 61 44
2-8-19 Hawley East Grand Forks 57 51
2-12-19 Perham East Grand Forks 54 58
2-14-19 Warren-Alvarado-Oslo Warren 61 37
2-15-19 Badger-Greenbush-MR East Grand Forks 63 37
2-19-19 Roseau East Grand Forks 52 54
2-21-19 Thief River Falls East Grand Forks 72 44
SECTION 8AA Tourney
2-28-19 Warroad East Grand Forks 79 17
3-2-19 Perham Concordia-Moorhead 73 47
3-5-19 Crookston Minnesota-Crookston 35 47

 


FRAZEE


Date

Opponent

Site

Score
Opp
Score
11-29-18 Lake Park-Audubon Lake Park 58 76
12-4-18 Staples-Motley Staples 39 60
12-7-18 Hawley Hawley 33 67
12-13-18 Ada-Borup/West Frazee 33 78
12-17-18 Breckenridge Breckenridge 14 58
12-20-18 Menahga Menahga 13 67
12-28-18 Battle Lake Pelican Rapids Tourney 46 44
12-29-18 Underwood Pelican Rapids Tourney 35 62
1-3-19 Norman County East/UH Frazee 42 72
1-4-19 Barnesville Barnesville 37 45
1-8-19 Park Rapids Park Rapids 36 56
1-10-19 Pelican Rapids Pelican Rapids 28 43
1-12-19 Staples-Motley Frazee 32 52
1-15-19 Perham Perham 45 61
1-22-19 Dilworth-Glyndon-Felton Frazee 55 67
1-25-19 Hawley Frazee 41 56
1-31-19 Henning Frazee 40 56
2-5-19 Breckenridge Frazee 41 74
2-8-19 Wadena-Deer Creek Frazee 56 65 (OT)
2-12-19 Pelican Rapids Frazee 31 50
2-14-19 Battle Lake Frazee 31 45
2-16-19 Barnesville Concordia-Moorhead 28 36
2-19-19 Perham Frazee 53 57
2-21-19 Long Prairie-Grey Eagle Long Prairie 60 52
2-23-19 Dilworth-Glyndon-Felton Glyndon 54 58
SECTION 8AA Tourney
2-28-19 Breckenridge Breckenridge 55 72


HAWLEY


Date

Opponent

Site

Score
Opp.
Score
11-27-18 Norman County East/UH Hawley 67 53
12-4-18 Fargo Oak Grove (N.D.) Hawley 61 47
12-7-18 Frazee Hawley 67 33
12-11-18 Wadena-Deer Creek Wadena 67 47
12-13-18 Dilworth-Glyndon-Felton Glyndon 61 50
12-18-18 Pelican Rapids Pelican Rapids 46 34
1-8-19 Staples-Motley Hawley 76 54
1-11-19 Perham Perham 58 63
1-14-19 Thief River Falls Thief River Falls 66 40
1-17-19 Breckenridge Breckenridge 49 47
1-18-19 Fergus Falls Fergus Falls 49 59
1-22-19 Barnesville Hawley 55 51
1-25-19 Frazee Frazee 56 41
1-26-19
Brandon-Evansville Concordia-Moorhead
48 36
1-31-19 Dilworth-Glyndon-Felton Hawley 59 69
2-2-19 Mahnomen-Waubun Fargo (N.D.) Civic 51 39
2-5-19 Pelican Rapids Hawley 53 55
2-8-19 East Grand Forks East Grand Forks 51 57
2-12-19 Crookston Crookston 37 47
2-15-19 Perham Hawley 58 63
2-19-19 Breckenridge Hawley 65 45
2-22-19 Barnesville Barnesville 48 41
Section 8AA Tournament
2-28-19 Thief River Falls Hawley 55 45
3-2-19 Breckenridge Concordia-Moorhead 54 56

 

LONG PRAIRIE-GREY EAGLE

Date Opponent Site Score Opp.
Score
11-26-18 Minnewaska Area Glenwood 30 65
11-29-18 Wadena-Deer Creek Wadena 38 42
12-4-18 Melrose Melrose 32 37
12-7-18 Osakis Osakis 43 49
12-13-18 Browerville-Eagle Valley Long Prairie 63 53
12-14-18 Park Rapids Park Rapids 29 65
12-18-18 Swanville Long Prairie 44 67
12-20-18 Paynesville Paynesville 33 36
1-5-19 West Central Area Long Prairie 28 71
1-11-19 Bertha-Hewitt Long Prairie 48 37
1-14-19 Parkers Prairie Long Prairie 33 49
1-17-19 Royalton Long Prairie 53 71
1-18-19 Staples-Motley Staples 41 50
1-22-19 Pequot Lakes Pequot Lakes 28 70
1-25-19 Upsala Upsala 43 46
2-2-19 Brandon-Evansville Long Prairie 34 49
2-5-19 Browerville-Eagle Valley Browerville 57 51
2-12-19 Swanville Swanville 31 60
2-14-19 Upsala Long Prairie 51 53 (2 OT)
2-19-19 Verndale Long Prairie 55 57  (OT)
2-21-19 Frazee Long Prairie 52 60
2-22-19 Royalton Royalton 50 66
2-26-19 Osakis Long Prairie 48 37
Section 8AA Tournament
2-28-19 Park Rapids Park Rapids 50 72


PARK RAPIDS


Date

Opponent

Site

Score
Opp.
Score
11-29-18 Barnesville Barnesville 50 45
12-3-18 Perham Park Rapids 75 52
12-6-18 Staples-Motley Staples 65 52
12-11-18 Aitkin Park Rapids 63 73
12-14-18 Long Prairie-Grey Eagle Park Rapids 65 29
12-18-18 Pine River-Backus Pine River 56 69
1-4-19 Crosby-Ironton Park Rapids 71 66
1-8-19 Frazee Park Rapids 56 36
1-10-19 Detroit Lakes Park Rapids 62 39
1-15-19 Pequot Lakes Pequot Lakes 63 53
1-17-19 Nevis Park Rapids 74 45
1-18-19 Pelican Rapids Pelican Rapids 44 71
1-22-19 Crookston Park Rapids 64 56
1-25-19 Staples-Motley Park Rapids 83 55
2-4-19 Aitkin Aitkin 49 59
2-5-19 Crosby-Ironton Crosby 55 65
2-8-19 Roseau Park Rapids 47 89
2-12-19 Bagley Bagley 63 34
2-14-19 Detroit Lakes Detroit Lakes 65 81
2-15-19 Walker-Hackensack-A Walker 68 74
2-19-19 Wadena-Deer Creek Wadena 52 51
2-21-19 Pequot Lakes Park Rapids 59 65
2-22-19 Menahga Menahga 64 81
SECTION 8 AA TOURNAMENT
2-28-19 Long Prairie-Grey Eagle Park Rapids 72 50
3-2-19 Crookston Concordia-Moorhead 48 63

 

PERHAM


Date

Opponent

Site

Score
Opp.
Score
11-27-18 Henning Perham 72 58
11-29-18 New York Mills New York Mills 68 52
12-3-18 Park Rapids Park Rapids 52 75
12-6-18 Sebeka Sebeka 59 62
12-11-18 Thief River Falls Perham 53 39
12-13-18 Breckenridge Perham 69 79 (2 OT)
12-18-18 Dilworth-Glyndon-Felton Perham 48 69
12-20-18 Wadena-Deer Creek Perham 54 44
12-28-18 Roseau Perham Tournament 68 71 (OT)
12-29-18 Sauk Centre Perham Tournament 28 72
1-5-19 Pine City Perham 56 72
1-8-19 Barnesville Perham 68 49
1-11-19 Hawley Hawley 63 58
1-15-19 Frazee Perham 61 45
1-17-19 Detroit Lakes Detroit Lakes 46 56
1-22-19 Pelican Rapids Pelican Rapids 40 68
1-24-19 Crookston Perham 48 42
1-28-19 Pequot Lakes Perham 56 67
2-1-19 Breckenridge Breckenridge 61 80
2-2-19 Staples-Motley Fargo (N.D. Civic 60 36
2-5-19 Dilworth-Glyndon-Felton Glyndon 48 58
2-8-19 Barnesville Barnesville 46 61
2-12-19 East Grand Forks East Grand Forks 58 54
2-15-19 Hawley Hawley 63 58
2-19-19 Frazee Frazee 57 53`
2-22-19 Pelican Rapids Perham 50 60
SECTION 8 AA TOURNAMENT
2-28-19 Wadena-Deer Creek Perham 52 32
3-2-19 East Grand Forks Concordia-Moorhead 47 73

 

ROSEAU


Date

Opponent

Site

Score
Opp.
Score
11-27-18 Warroad Roseau 89 27
12-1-18 Grand Forks Red River (N.D.) Grand Forks 71 90
12-4-18 Thief River Falls Thief River Falls 69 45
12-11-18 Northern Freeze Karlstad 77 47
12-13-18 Bagley Bagley 88 31
12-21-18 Mountain Iron-Buhl Roseau 76 75
12-22-18 Proctor Roseau 70 46
12-28-18 Perham Perham Tournament 71 68 (OT)
12-29-18 Alexandria Perham Tournament 64 82
1-3-19 Warroad Warroad 91 19
1-7-19 Kittson County Central Lancaster 80 46
1-11-19 Pequot Lakes Pequot Lakes 80 57
1-12-19 Bigfork Bigfork 90 55
1-18-19 Badger-Greenbush-Middle River Roseau 76 33
1-22-19 East Grand Forks Roseau 72 64
1-25-19 Northern Freeze Roseau 82 43
1-26-19 Kittson County Central Roseau 85 50
2-1-19 Ada-Borup/West Ada 74 64
2-2-19 Barnesville Fargo (N.D.) 81 62
2-5-19 Crookston Crookston 84 78 (OT)
2-8-19 Park Rapids Park Rapids 89 47
2-12-19 Thief River Falls Roseau 73 47
2-14-19 Badger-Greenbush-MR Greenbush 80 49
2-16-19 International Falls Roseau 88 39
2-19-19 East Grand Forks East Grand Forks 54 52
2-21-19 Red Lake Roseau 84 47
SECTION 8AA Tourney
2-28-19 Bagley Roseau 93 20
3-2-19 Barnesville Concordia-Moorhead 77 57
3-5-19 Breckenridge Minnesota-Crookston 84 71
3-8-19 Crookston Minnesota-Crookston 73 58
Mn State Class AA Tourney
3-13-19 Redwood Valley Williams Arena 75 74
3-15-19 Caledonia Williams Arena 55 65
3-16-19 Albany      (3rd Place) Concordia-SP 81 43

 

STAPLES-MOTLEY


Date

Opponent

Site

Score
Opp.
Score
11-27-18 Wadena-Deer Creek Wadena 65 61 (OT)
11-29-18 Dilworth-Glyndon-Felton Staples 54 78
12-4-18 Frazee Staples 60 39
12-6-18 Park Rapids Staples 52 65
12-10-18 Detroit Lakes Detroit Lakes 35 64
12-15-18 Barnesville Barnesville 45 51
12-21-18 Aitkin Staples 38 54
12-28-18 Little Falls Little Falls 67 58
1-4-19 Pequot Lakes Pequot Lakes 41 62
1-8-19 Hawley Hawley 54 76
1-10-19 Crosby-Ironton Staples 44 71
1-12-19 Frazee Frazee 52 32
1-18-19 Long Prairie-Grey Eagle Staples 50 41
1-22-19 North Branch Staples 53 54
1-25-19 Park Rapids Park Rapids 55 83
1-28-19 Browerville-Eagle Valley Staples 57 42
2-1-19 Detroit Lakes Staples 52 69
2-2-19 Perham Fargo (N.D.) Civic 36 60
2-5-19 Pequot Lakes Staples 36 60
2-12-19 Osakis Osakis 40 47
2-14-19 Pillager Staples 64 65 (OT)
2-15-19 Crosby-Ironton Crosby 40 66
2-22-19 Aitkin Aitkin 34 67
SECTION 8AA Tourney
2-28-19 Barnesville Barnesville 34 45

 

THIEF RIVER FALLS

Date Opponent Site Score Opp.
Score
11-27-18 Bemidji Thief River Falls 50 70
11-30-18 Bagley Thief River Falls 57 31
12-1-18 Barnesville Glyndon 42 45
12-4-18 Roseau Thief River Falls 45 69
12-6-18 Ada-Borup/West Thief River Falls 64 83
12-11-18 Perham Perham 39 53
12-13-18 Warroad Thief River Falls 51 13
12-15-18 Crookston REA-Thief River Falls 36 59
12-20-18 Bemidji Bemidji 67 88
12-28-18 Fergus Falls Fergus Falls Tourney 34 54
1-3-19 Dilworth-Glyndon-Felton Thief River Falls 59 61
1-4-19 Detroit Lakes Thief River Falls 36 56
1-8-19 Grand Forks Central (N.D.) Thief River Falls 41 36
1-11-19 Hibbing Hibbing 29 62
1-12-19 Pequot Lakes Pequot Lakes 27 59
1-14-19 Hawley Thief River Falls 40 66
1-18-19 East Grand Forks Thief River Falls 32 51
1-22-19 Detroit Lakes Detroit Lakes 48 40
2-12-19 Roseau Roseau 47 73
2-15-19 Crookston Crookston 48 59
2-16-19 Warren-Alvarado-Oslo Northland CC-TRF 46 54
2-21-19 East Grand Forks East Grand Forks 44 72
2-22-19 Grand Rapids Thief River Falls 45 51
Section 8AA Tournament
2-28-19 Hawley Hawley 45 55

 


WADENA-DEER CREEK


Date

Opponent

Site

Score
Opp.
Score
11-27-18 Staples-Motley Wadena 61 65  (OT)
11-29-18 Long Prairie-Grey Eagle Wadena 42 38
12-4-18 Verndale Wadena 31 43
12-6-18 Parkers Prairie Parkers Prairie 32 74
12-8-18 New York Mills Wadena 60 65
12-11-18 Hawley Wadena 47 67
12-13-18 Bertha-Hewitt Wadena 56 28
12-18-18 Henning Wadena 47 49
12-20-18 Perham Perham 44 54
1-4-19 Pillager Pillager 55 45
1-8-19 Pelican Rapids Wadena 28 65
1-10-19 Menahga Wadena 40 56
1-11-19 Crosby-Ironton Crosby 33 57
1-15-19 Sebeka Sebeka 51 57
1-18-19 Verndale Verndale 28 38
1-22-19 Bagley Bagley 71 43
1-24-19 New York Mills New York Mills 51 34
2-1-19 Henning Henning 57 64
2-2-19 Dilworth-Glyndon-Felton Fargo Civic 39 70
2-5-19 Pine River-Backus Wadena 31 58
2-8-19 Frazee Frazee 65 56 (OT)
2-12-19 Menahga Menahga 26 65
2-15-19 Sebeka Wadena 21 54
2-18-19 Bertha-Hewitt Bertha 49 29
2-19-19 Park Rapids Wadena 51 52
2-25-19 Pillager Wadena 50 37
SECTION 8 AA TOURNAMENT
2-28-19 Perham Perham 32 52

 

WARROAD


Date

Opponent

Site

Score
Opp.
Score
11-27-18 Roseau Roseau 27 89
12-1-18 Warren-Alvarado-Oslo Warroad 33 64
12-6-18 Badger-Greenbush-MR Greenbush 10 66
12-7-18 Crookston Crookston 39 66
12-11-18 Littlefork-Big Falls Warroad 22 77
12-13-18 Thief River Falls Thief River Falls 13 51
12-15-18 Mahnomen-Waubun Warroad 17 66
12-18-18 Northome-Kelliher Warroad 44 79
12-20-18 Red Lake Falls Red Lake Falls 9 58
1-3-19 Roseau Warroad 19 91
1-7-19 Climax-Fisher Fisher 38 57
1-11-19 Lake of the Woods Warroad 31 54
1-15-19 Goodridge-Grygla Grygla 14 52
1-17-19 Kittson County Central Warroad 18 72
1-19-19 Bagley Warroad 36 51
1-21-19 Northern Freeze Lancaster 14 58
1-24-19 Stephen-Argyle Argyle 16 67
1-26-19 East Grand Forks Warroad 16 101
2-1-19 Laporte Laporte 46 39
2-2-19 Cass Lake-Bena Cass Lake 29 108
2-8-19 Goodridge-Grygla Warroad 44 51
2-12-19 Badger-Greenbush-MR Warroad 20 63
2-15-19 Lake of the Woods Baudette 21 63
2-18-19 Bagley Bagley 54 48
2-19-19 International Falls Warroad 21 60
2-21-19 Kittson County Central Lancaster 15 67
SECTION 8AA Tourney
2-28-19 East Grand Forks East Grand Forks 17 79